Чому онлайн школа для дітей – краще ніж оффлайн? Не треба боятись онлайну!
З початком пандемії COVID-19 шкільні онлайн заняття для дітей сприймалися як щось незвичне, складне та тимчасове. Але у період повномасштабної війни актуальність дистанційного навчання тільки зросла: у небезпечних регіонах цей спосіб здобувати знання став єдиним наявним. Через вибір та можливі ризики батьки задаються питанням: чи дитяча онлайн школа не гірше за очні уроки? Можемо запевнити, що новий формат є навіть кращим! Але не спішіть вірити на слово: ми підготували реальні аргументи, які допоможуть прийняти рішення.
Чому до онлайн занять ставляться з недовірою?
Людина так влаштована, що їй психологічно важно приймати якісь великі зміни. Діти завжди навчалися у класах, тому перехід на дистанційну форму почав викликати багато питань у батьків. Деяких дратує те, що школяр постійно знаходиться вдома, але це скоріше про конфлікт інтересів, тому це обговорювати не будемо. Краще зрозуміємо, чому онлайн школа для дітей може викликати несприйняття.
Один з головних аргументів противників «дистанційки» – це відсутність прямого нагляду вчителя. Мовляв, дитина буде постійно відволікатися, а якість навчання впаде. Але давайте зупинимось та подумаємо: чи багато часу вчитель може відвести кожному у класі, якщо у ньому близько 30 дітей? Такий нагляд був лише поверхневим та не мав прямого впливу на уважність. Звісно, самодисципліна потрібна, але цю якість потрібно розвивати усім, хто бажає досягти успіху.
Якщо дуже постаратися, можна вигадати ще кілька мінусів. Але, якщо вчитель докладає зусиль, онлайн заняття для дітей будуть не менш ефективними, ніж оффлайн.
Онлайн школа для дітей: вагомі переваги
Ми з’ясували, що боятися занять онлайн для дітей не варто. Тепер давайте познайомимося з перевагами. Запевняємо, що вони будуть переконливими:
- Нижчий рівень стресу. Багато першокласників навіть плачуть та опираються, коли треба вперше йти до школи. Звісно, потім дитина може змиритися з обставинами, але нікуди не дінеться стрес від чужих людей та можливих конфліктних ситуацій. Займаючись онлайн, школяр знаходиться вдома, у знайомому місці, тому йому буде набагато спокійніше.
- Гнучкість та мобільність. Підключитися до онлайн школи для дітей можна звідки завгодно, зокрема, з гостей, з дачі або навіть з-за кордону. Де б ви не були, дитина залишиться у звичному середовищі та продовжить отримувати знання.
- Більше вільного часу. Витрачати час на дорогу до школи не треба, тому вранці можна трохи більше спати, а після уроків – швидше звільнятися. До речі, це відчутно, якщо є позакласні активності, наприклад, спорт, творчість або інша діяльність.
- Доступність навчальних матеріалів. Сучасні підручники та посібники мають електронну форму, де можна робити помітки або швидко знаходити інформацію. І все це без важкого рюкзаку за плечима.
- Більша залученість учня. Як не дивно, але дитина може бути навіть більше залученою до дистанційного уроку, ніж до очного. Звичайно, це залежить від педагога, але багато вчителів вже почали використовувати цікаві інтерактивні завдання, які тримають увагу весь урок.
- Відсутність негативного впливу ровесників. Зазвичай діти знаходяться біля пристрою лише під час уроку, а на перерві займаються власними справами. Через це дистанційка дає можливість забути про булінг або про ситуації, коли старанному вихованню стає на заваді вплив поганої компанії однокласників.
- Можливість обрати сильних вчителів. Через відсутність прив’язки до фактичного проживання, можна знайти школу з дійсно уважними педагогами, які будуть набагато ефективнішими за вчителів у місцевому закладі.
Як бачите, онлайн заняття для дітей не гірше за оффлайн школу, а за цілим переліком аспектів вони навіть попереду. Тому не варто боятися Zoomта Classroom: у більшості випадків дистанційку варто обрати, навіть якщо поблизу є працююча школа.
Як зробити дистанційку ефективною?
Звісно, повністю уникнути відволікань, буде важко, бо дім автоматично сприймається як місце відпочинку. З цим можуть допомогти батьки: можливо, прийдеться дещо поступитися звичним укладом, але пам’ятайте, що це заради майбутнього вашої рідної дитини. Батьки можуть:
- Створити простір для навчання – суто робочу зону, де немає відволікань та місця для ігор.
- Навчити розпорядку дня, щоб він йшов за тим самим сценарієм, що й під час оффлайн навчання.
- Забезпечити перерви, щоб дитина вставала з-за пристрою, рухалася та могла зберегти нові знання до пам’яті.
- Підтримувати та хвалити за досягнення, акцентувати увагу на сильних сторонах дитини. Це буде заохочувати до подальших зусиль.
Звісно, навіть краща онлайн школа для дітей може викликати стрес чи труднощі, як і взаємовідносини у родині. Зверніть увагу на наші психологічні онлайн курси, які допомагають дітям шкільного віку долати труднощі та перетворюватися на кращу версію самого себе. Впевнені, що серед наших програм ви обов’язково знайдете заняття, які зацікавлять дитину вже зараз та змінювати на краще її майбутнє доросле життя.