Впевненість дитини - важливий аспект лідерства у майбутньому
Дитяче лідерство – це питання, яке викликає дискусії психологів та зацікавлення батьків, проте дуже рідко викликає інтерес у самої дитини. Малюк, школяр, чи навіть підліток навряд чи відчуває себе лідером: він може вести інших за собою, проте це відбувається як щось неусвідомлене. Саме тому лише допомога дорослих може формувати лідерські якості, якщо вони досі не пробудилися. Курси з лідерства для дітей – це саме той інструмент, який може розвинути впевненість, що допоможе стати справжнім лідером.
Важливість впевненості у собі
Впевненість дитини у собі та у власних здібностях – це показник її самооцінки. Кожна людина, незалежно від віку, має уявлення щодо власної ролі та важливості у суспільстві. Коли таке уявлення відрізняється від реальності у поганий бік, ми говоримо про погану самооцінку. І навпроти, людина з доброю самооцінкою цінує себе, розуміє свої сильні сторони та усвідомлює власну важливість.
Дитина, яка не має проблем з самооцінкою, відчуває себе впевненою та не сумнівається у власних здібностях. Здатність щось зробити мотивує її діяти, а результат приносить задоволення собою.
Дитина лідер, яка не має невпевненості, не боїться та не відступає, коли стикається з новими перепонами чи викликами. За відсутності знань чи досвіду вона експериментує та адаптується, щоб досягти мети, а також не боїться відстоювати власні інтереси та переконання. Навіть помилки роблять її лише сильнішою, бо неправильні рішення стають цінними уроками. У той самий час справжній лідер тверезо оцінює власні здібності та завжди готовий звернутися за допомогою, якщо вона потрібна.
Невпевненість у дитини – це риса, на яку не варто заплющувати очі. На перший погляд, це невеликий недолік, проте він може зробити негативний вплив на все життя. Погана самооцінка призводить до того, що маленька людина сумнівається у власних здібностях та важливості. У такому разі навіть сильні сторони перетворяться на недоліки, бо дитяча невпевненість не дасть їх реалізувати. Звичайно, дитина, яка знецінює навіть свої переваги, не стане ризикувати та навчатися новому, а також у жодному разі не поведе за собою інших.
Як подолати невпевненість у дитини?
Самооцінка та дитяче лідерство – це психологічні риси, які важливо розвивати. Є декілька аспектів, у яких можуть допомогти батьки:
- Власний приклад. Дуже часто невпевненість у дитини викликається напруженою обстановкою та поганими взаємовідносинами батьків. Конфлікти та сварки – це все про невпевненість дорослих, яку потрібно подолати самостійно.
- Ніяких порівнянь з іншими дітьми! Погодьтеся, майже завжди порівняння наших батьків або інших дорослих були не на нашу користь, і це дуже дратувало. Від радянщини непросто здихатися, але варто зробити зусилля над собою, щоб ваша дитина ніколи не змогла назвати життєвим мем про «сина маминої подруги».
- Визнання особистості. Доволі часто батьки намагаються виховати своїх дітей так, щоб вони здобули здібності, які раніше не підкорилися їм самим. Важливо усвідомити: у будь-якому віці дитина – це особистість. У неї є власні потреби, інтереси та цілі, які треба поважати.
- Розвиток наявних здібностей. У кожної дитини є якісь природні здібності. Треба проявити винахідливість та знайти заняття, яке буде цікавим для неї та зможе розвивати ці навички. Нові досягнення збільшують впевненість дитини, але тільки у тому разі, коли вона сама обрала собі хобі.
- Похвала. Хвалити дітей треба за все, за що тільки можна. Якщо хороші оцінки сприймаються як належне, а погані стають катастрофою для батьків, це прямий шлях до поганої самооцінки. Тому варто помічати навіть незначні успіхи, хвалити та виявляти щиру зацікавленість у виконаній роботі.
Перелічені критерії – це курс, якого важливо дотримуватися протягом всього виховання. Але якщо проблеми з впевненістю вже є, кращий спосіб здолати їх – психологічна допомога. Курс дитина лідер від Minesvit – це той самий поштовх, який допоможе забути про невпевненість та рухатися вперед.
Курс лідерства – прокачка важливих якостей
Дитяче лідерство можна розвинути, і в цьому допоможе наш курс, який складається з 8 занять, що проводяться раз на тиждень. Протягом цього часу ментор допомагає розвинути критичне мислення, аналізувати різні ситуації, формулювати та відстоювати власні думки, а також підвищити самооцінку, щоб бути впевненим у собі.
Впевненість дає дитині набагато більше, ніж здається на перший погляд. З цією властивістю вона знає, чого хоче від життя, тому може ставити цілі та досягати їх, а також мати власний шлях замість того, щоб наслідувати інших. З лідерськими якостями ваша дитина зможе реалізувати свої сильні сторони, і ці риси характеру стануть запорукою для впевненого та успішного дорослого життя.